top of page

Asmeninė ID06 kortelė yra reikalinga kiekvienam asmeniui dirbančiam Švedijoje statybų sektoriuje. Norėdami siūsti darbuotojus atlikti darbus Švedijoje Jūs prieš tai privalote išimti jiems ID06 korteles, kurios turi būti išduotos tos imonės vardu, kurioje darbuotojas įdarbintas, su tiklsu jį identifikuoti. Kortelių išdavimo esmė - skatinti sveiką konkurenciją bei siekti išvengti nelegalaus darbo ir ekonominio nusikalstamumo. Jeigu darbuotojas Jūsų bendrovėje nebedirba Jūs privalote ją užblokuoti.

 

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos Švedijoje įsigaliojus įstatymo pataisai, atsiranda naujas terminas – ekonominis darbdavys. Jis yra taikomas užsienio įmonėms, laikinai nuomojančioms ar skolinančioms darbo jėgą švediškai įmonei. To pasekoje keičiasi ir ID06 kortelių užsakymo tvarka.

Įmonei nuomojančiai darbuotojus norint užsakyti ID06 kortelę atsiranda prievolė registruotis Švedijoje darbdaviu (atsiranda prievolė mokėti GPM 30% ) , bei kiekvienam darbuotojui parinkus mokestinę sistemą užsakyti laikiną asmens kodą, su kuriuo užsakoma ID06 kortelė. A1 pažymėjimas yra privalomas visais atvejais.

Įmonėms vykdančioms statybų rangos paslaugas, t.y. turinčioms sutartis su užsakovu, pagal kurias jos neša atsakomybę už darbuotojus, darbus ir medžiagas, yra suteikiama teisė prašyti ID06 išimties, su kuria kortelės užsakomos įmonės darbuotojams pusės metų terminui.

 

ES sąjungos piliečiams, dirbantiems užsienio įmonėje ID06 kortelės išduodamos:

 

  1. Galiojančios 25 dienas ir daugiausiai 3 kartus per metus, jeigu nepateikiama Skatteverket prašymo registruoti mokesčių mokėtoju Švedijoje kopija.
     

  2. Galiojančios 3 mėnesius, jeigu asmuo pateikia prašymo registruotis skatteverket kopiją (a-skatt)  ir  A1 forma.

 

  1. Galiojančios iki 24 mėnesių, tik su sąlyga, kad asmens A1 forma galioja visą šį laikotarpį ir asmuo jau turi švedišką laikiną asmens kodą. 

 

  1. Galiojančios pusę metų jeigu įmonė turi išimtį gautą ID06 sistemos bei galiojantį A1 pažymėjimą.

 

Trečių šalių piliečiai:

ID06 nepriima kitų dokumentų, išskyrus ES leidimo laikinai gyventi kortelę, nurodytą su teise dirbti, galiojančią mažiausiai dvejus metus šalyje, iš kurios jie yra komandiruoti. Nacinalinė viza D netinka.

ID06 kortelės gali būti išduotos ne ilgiau kaip 3 mėnesius per 6 mėnesių laikotarpį.

Užsakant id06 kortelę, reikalingas A1 arba prašymo ją išduoti forma ir ES Leidimo Laikinai Gyventi kortelės kopija.

bottom of page