top of page

Darbas be kolektyvinių sutarčių Švedijoje neįmanomas, profsąjungos reglamentuoja visas darbo sąlygas ir užmokestį. Nesilaikant šių reikalavimų gresia baudos ar net statybų uždarymas.

Vykdant veiklą statybų sektoriuje Jūs galite priklausyti vienai iš populiariausių profsajungų Švedijoje - Byggnads arba Sveriges Byggindustrier (šiai profsąjungai gali priklausyti tik filialai ir švediškos įmonės).

 

Profesinė sąjunga (“facket”) tai dirbančių atitinkamos profesijos asmenų susivienijimas, jų darbinėms bei profesinėms teisėms bei interesams ginti - statybos darbuotojų profesinė sąjunga/statybininkų profsąjunga - ”Byggnads”. Pastaroji Švedijos rinkoje yra užsitarnavusi itin griežtos bei puolimo taktika, besivadovaujančios profsąjungos vardą, kuri yra labiau orientuota į darbuotoją, o ne į darbdavį. Apie 80 proc. Darbuotojų dirbančių statybų sektoriuje yra Byggnads nariai. 

Svarbu paminėti, kad siekiant sudaryti sutartį su bet kuria profsąjunga, Jūs privalote vykdyti aktyvią veiklą įmonės registracijos šalyje, t.y. profsąjungai Byggnads Jūs privalėsite pateikti A1 formas. 

Mes padėsime Jums sudaryti sutartį su Fora - darbuotojų pensijinis draudimas, PREVIA sutartį bei rasti įmonės D-U-N-S numerį.

Veikla, kuria užsiimančios bendrovės gali sudaryti sutartį su Byggnads:

  • Bendrastatybiniai darbai

  • Ventiliacija

  • Statybinės technikos operatoriai

  • Su stiklo konstrukcijomis vykdomi darbai

bottom of page