Darbas be kolektyvinių sutarčių Švedijoje neįmanomas, profsąjungos reglamentuoja visas darbo sąlygas ir užmokestį. Nesilaikant šių reikalavimų gresia baudos ar net statybų uždarymas.

Vykdant veiklą statybų sektoriuje Jūs galite priklausyti vienai iš populiariausių profsajungų Švedijoje - Byggnads arba Sveriges Byggindustrier.

 

Profesinė sąjunga (“facket”) tai dirbančių atitinkamos profesijos asmenų susivienijimas, jų darbinėms bei profesinėms teisėms bei interesams ginti - statybos darbuotojų profesinė sąjunga/statybininkų profsąjunga - ”Byggnads”. Pastaroji Švedijos rinkoje yra užsitarnavusi itin griežtos bei puolimo taktika, besivadovaujančios profsąjungos vardą, kuri yra labiau orientuota į darbuotoją, o ne į darbdavį. Apie 80 proc. Darbuotojų dirbančių statybų sektoriuje yra Byggnads nariai. 

 

Darbdavių organizacija (“arbetsgivarorganisation”) tai tam tikros profesijos ar srities darbdavių susivienijimas, kad atstovauti jų teises derybose su atitinkamomis darbuotojų profsąjungomis - Švedijos statybos industrija „ Sveriges byggindustrier - tai privačių statybos bendrovių ir darbdavių asociacija. Ją sudaro daugiau nei 3100 aktyvių narių iš kurių apie 1400 įmonių turinčių daugiau kaip 10 darbuotojų. Ši organizacija yra daugiau orientuota į darbdavį, todėl būtent su šia kompanija siūlome bendradarbiauti.

Nesudarius sutarties su profsajunga, deja Jūs negalėsite teisėtai vykdyti jokių darbų.

Svarbu paminėti, kad siekiant sudaryti sutartį su bet kuria profsąjunga, Jūs privalote vykdyti aktyvią veiklą įmonės registracijos šalyje, t.y. profsąjungai Byggnads Jūs privalėsite pateikti A1 formas, o Sverige Byggindustrier už paskutinius 2 metus įmonės pelno ir nuostolio ataskaitas.

Mes padėsime Jums sudaryti sutartį su Fora - darbuotojų pensijinis draudimas, profilaktinės patikros sutartį bei rasti įmonės D-U-N-S numerį.

Veikla, kuria užsiimančios bendrovės gali sudaryti sutartį su Byggnads:

  • Bendrastatybiniai darbai

  • Ventiliacija

  • Statybinės technikos operatoriai

  • Su stiklo konstrukcijomis vykdomi darbai